Sokan úgy gondolják, hogy ha megveszik a jegyet/bérletet, akkor nekik bármit meg lehet tenni, hiszen fizettek a jegyért, így azt csinálhatnak, amit akarnak.
A jegy vásárlásával létrejön a vásárló (utas) és a tömegközlekedési vállalat között egy szerződés, ami mindkét fél számára tartalmaz jogokat és kötelességeket is.
Sajnos sokan csak a jogokig jutnak el, azon belül is csak addig, hogy nekik mindenhez joguk van, mert fizettek a cégnek, így a cég van értük és nem fordítva.
A valóság viszont az, hogy bizony vannak szabályok, amik az utasokra vonatkoznak és a szerződés részét képezik. Az utasoknak ezeket a szabályokat be kell tartaniuk.
Ezeket a szabályokat nevezik Utazási feltételeknek.
Az utazási feltételeket a legtöbb járművön meg lehet találni, tehát nincs akadálya annak, hogy bárki vegye a fáradtságot és elolvassa azt, hogy mik azok a szabályok, amiket be kellene tartania.
Segítség képpen megkerestem a legnagyobb tömegközlekedési vállalatok (BKV, Volán, MÁV) weboldalán az Utazási feltételeket, hogy lehetőséget teremtsek arra, hogy a gép előtt ülve is megismerhesse bárki az utasokra vonatkozó szabályokat.
A webcímek, ahol az utazási feltételeket el lehet olvasni:
BKV: http://www.bkv.hu/feltetelek/index.html
Volán: http://www.volan.hu/utfeltetel.html
MÁV: http://www.mav-start.hu/kozerdeku_informaciok/szabalyzat.php
Szeretnék megkérni mindenkit, aki még nem olvasta el az utazási feltételeket, hogy legyen szíves megtenni és az abban foglaltakat az utazásai során teljes mértékben tartsa be a benne foglaltakat.
Az elolvasásuk nem kerül semmibe, pusztán néhány percbe.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.